Tenis Sanatı - Tenis Sporunda Ve Diğer Sporlarda Split TrainingBir çoğumuz tenis sporunda ilerlemek için kondisyonun önemini biliyoruz. 

Pek çok kez spor salonlarına kendimizi geliştirmek ve daha da güçlü atletik bir vücuda sahip olmak için gitmemize rağmen belli bir süre sonra yaptığımız egzersiz hareketleri sıkıcı hale gelmekte ve bundan dolayı egzersizlerden istediğimiz ölçüde verim alamamaya ve dahası sıkılmaya başlarız. 

Bunun sebebi aynı hareketleri sürekli tekrar etmek ve vücudumuzun belli bir süre sonra bu hareketlere alışarak zorlanmamasıdır. Bunun sonucu olarak, ulaşmak istediğimiz noktaya bir türlü erişemeyerek, "ne yapsam istediğim performansa çıkamıyorum" deyip vazgeçeriz.

Peki Split Training Nedir? 

Split training, belirli kas gruplarının günlere ayrılarak ya da yalnızca bir kas grubunun bir antrenman gününde çalışıldığı egzersiz programına denir. Makalenin devamını okumak için buraya tıklayın >> Split Training Nedir? Faydaları Nelerdir?

Görüşme dileğiyle,


60 günlük tamamen ücretsiz ekursa katılmak isterseniz aşağıdaki bölümlere adınızı ve epostanızı yazmanız yeterlidir.0 yorum:

Yorum Gönder

Real Time Web Analytics