Tenis Sanatı – Rüzgarlı Havalarda Nasıl Tenis Oynamalı 5 İpucu

Havalar ne kadar da güzel gidiyor olsa da çoğunlukla karşılaşılan bir durum olan rüzgarlı havalarda tenis oynamak oldukça güçtür.
,
Acı verici derecede de can sıkıcı bu duruma karşı ne yapmalısınız?
Tenis Sanatı – Rüzgarlı Havalarda Nasıl Tenis Oynamalı 5 İpucu


1 - Tenis Sanatı – Tenis Ayak Hareketlerine Odaklanın


Küçük adımlar almak her zaman için en önemli konulardan biridir etkili tenis oynayabilmek için, ve üzerinize gelen toplara karşı zamanında pozisyon alarak reaksiyon göstermenizi kolaylaştırır.

2- Tenis Sanatı – Tenis Raket Savuruşunuzu (Swing) Ayarlayın


Raketi çok fazla geriye alarak vuruşlar yapan bir oyuncuysanız. Savuruşunuzu kısaltmayı öğrenmek özellikle de ileri sevilerde ve bu gibi havalarda oynarken çok büyük avantaj sağlar.

3- Tenis Sanatı – Daha Yukarı Doğru Vuruş Yapın


Özellikle rüzgara karşı vuruş yapıyorsanız normalden daha yükseğe ve ileri vurmaya çalışmanız avantaj sağlayacaktır.

4- Tenis Sanatı – Spinli Tenis Vuruşlarını Daha Çok Tercih Edin


Top spinli vuruşlar yapmanız topun derinlere gitmesini ve yükseğe sıçramasına yol açacağından rakibin topu oldukça geride karşılayarak topların kısa düşmesine ve sizin kolay sayı almanızı kolaylaştıracaktır.

5- Tenis Sanatı – Tenis Smaçlarınız Üzerine Çalışın


Rüzgarlı hava şartlarında toplara baş üzeri vuruş yani smaç yapmak zordur. Çünkü, top öne arkaya yada sağa sola çok hareket eder. Böyle durumlarda en iyi yapılacak şey top yere indikten sonra tenis vuruşlarını yapmaktır.

Bu konuda yaptığım araştırmalar sonucu elde ettiğim bilgileri ve daha da fazlasını Kazandıran Taktik Ve Stratejiler e-Kitabımından sahip olabilirsiniz. Ayrıca, her iki ana ekitabıma ve yanında 20’e yakın Bonus materyale Tenis Sanatı Eğitim Setiyle sahip olmak ve detayları 5 dakika içinde keşfetmek için BurayaTıklayın.

Tenis Aşkıyla Ve Sağlık İle Dolu Daha İyi Bir Yaşam Dileğiyle,

60 günlük tamamen ücretsiz ekursa katılmak isterseniz aşağıdaki bölümlere adınızı ve epostanızı yazmanız yeterlidir.0 yorum:

Yorum Gönder

Real Time Web Analytics