Tenis Sanatı - Tenis Taktikleri - Tiebreak'de Ne Yapılmalı?


944665 10151496533684209 1615242431 n
Tenis Sanatı -  Tenis Forehand Sara Errani
www.tenissanati.com

Sette 6-6 eşitlik var. Şimdi, soru şu "Tiebreak'i en çok hangi taraf kazanmak istiyor?"  

Tiebreak tenis sporundaki en çok baskıya sebep olabilen durumlardan biridir. Öyleyse, tiebreaklerdeki bu baskıyı üzerinizden atıp set ve hatta maçı kazanmanıza yardımcı olacak tenis taktikleri nelerdir?
    1.      İlk olarak, DUR. Tiebreak’e başlamadan önce mümkün olduğunca uzun bir süre durup  kendinizi toplayıp, tiebreak’e hazırlamak için bekleyin.

    2.      İkincisi, YAVAŞLA. Sayılar arasında oldukça yavaş davranmak kendinizi kontrol ederek, özellikle servis sizdeyse rakibinize baskı kurmanızı ve yapmanız gerekenleri düşünmenizi sağlar.

 3.    Üçüncü olarak, PLAN. Her bir sayı başlamadan önce bir planınız olsun. Neyin işe yarayıp yaramadığını biliyorsunuz. Yoksa zaten seti 6-6 yapıp tiebreak’e getiremezdiniz.

     4.      Döndüncüsü, ŞU ANDA KAL. Bitiş çizgisi ne kadar yaklaşırsa, üzerinizde o kadar büyük bir baskı unsuru olmaya başlayabilir. Tenis maçının sonucunu boş verip, şu anda bir sonraki sayıya hatta bir sonraki topa konsantre olmaya çalışın.

Tenis Sanatı E-Kitabı bu tür bilgileri ve daha fazlasını bulabileceğiniz Türkiye'nin İLK Tenis e-Kitabıdır.

Görüşmek üzere,

Halil Öztürk - Yazar

www.tenissanati.com

60 Gün Ücretsiz eKursuma Abonem Ol ve Tenis Hakkında En Güncel Bilgiler Anında Ve Ücretsiz Olarak E-posta'na Gelsin!Facebook       Twitter      Pinterest 

0 yorum:

Yorum Gönder

Real Time Web Analytics